A szakról

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán, a piliscsabai campuson 2007. szeptemberében indult el a politológia BA képzés.
2009-től a Politikatudományi Intézeti Szakcsoport önálló tanszékké alakult és Politológia Tanszékként folytatja működését.

 

Szakajánló


Mi a képzés célja?
Olyan szakemberek képzése, akik jól ismerik a magyar és az európai politikai intézményrendszert és politikai folyamatokat, s ezzel a helyi és országos politika és közigazgatás, valamint a vele kapcsolatban álló érdekvédelmi- és civil szervezetek, tanácsadással, fejlesztési programok kidolgozásával foglalkozó gazdasági szervezetek irányítói, munkatársai számára a döntéshozatalhoz hatékony segítséget tudnak adni.

Milyen ismereteket és kompetenciákat szerezhet?
Az alapszakot elvégző hallgatók alkalmassá válnak arra, hogy segítséget nyújtsanak a politikatudományi kutatások elvégzéséhez, politikai szakértők mellett politikaelméleti részelemzéseket készítsenek, részt vegyenek a civil társadalom, az önkormányzatok, a tömegkommunikációs és nemzetközi szervezetek munkájában, továbbá kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához. Rendelkeznek együttműködő- és kapcsolatteremtő képességgel, kommunikációs készséggel, idegennyelv-tudással, minőség iránti igénnyel, felelősségtudattal.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: politológus
Képzési idő: 6 félév

Kiknek érdemes jelentkezniük?
Olyan diákok jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek a politika világa, jelenségei, folyamatai iránt, és vagy maguk is szívesen vennének részt benne, vagy annak alapos ismerőiként tudásukat olyan területeken és szervezetekben hasznosítanák, amelyek szoros kapcsolatban vannak a politikával általában, illetve egyes szakpolitikákkal (egészségügy, oktatásügy, civilszféra, stb.).

Készítette: Földi Bence
Az elhelyezkedés szempontjából kiváló választás a politológia szak, hiszen óriási lehetőségeket rejt magában, mégis könnyen körülhatárolható előmenetelt biztosít. Elsősorban a politikakülönböző szintjei, politikai kutató és elemzőintézetek helyi önkormányzatok, önkormányzati bizottságok, regionális fejlesztési tanácsok, tanácsadó és pályázatírók cégek, pártok, pártokhoz kötődő szervezetek, a sajtó és a média szervezetei jöhetnek számításba.

Nagy hangsúlyt kívánunk fektetni a szilárd módszertani alapok megszerzésére, a megbízható nyelvtudásra és az európai politikai folyamatok ismeretére, hogy a mesterképzésre minél jobban felkészíthessük diákjainkat. Ennek érdekében bizonyos tantárgyakat idegen nyelven is oktatunk.

A tömegoktatás kényszere mellett is törekszünk az intenzív, elmélyült együttműködésre tanár és diák között, amelyet interaktív hallgatói, szakmai élettel is alátámasztunk.

Tanári karunkban nemcsak politológusok, hanem más tudományágak képviselői is szerepet kapnak. Egyetemünk katolikus jellege semmi esetre sem jelent politikai világnézeti elkötelezettséget, inkább a tudomány elfogulatlan és kiegyensúlyozott mérlegelést kívánó normáinak betartására kötelez. Végül fölhívjuk a figyelmet arra, hogy a politológus diploma jó kiegészítője lehet más, társadalomtudományi vagy közgazdasági diplomának is, tehát továbbképzési lehetőségként is ajánljuk.